MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

CZECH ENDURO CHAMPIONSHIP - Nowy Koscol

Michal Dorňák poprvé na bedně.

Konečně přišel dlouho očekávaný termín a my soutěžáci jsme se mohli na konci května vydat na první enduro závod v tomto roce. Už podle diskuzí na internetu jsme byli ve velkém očekávání. Na oficiálních stránkách promotéra se psalo o 3. měřených testech, větším množství TOIek, zajištění sprch a o obrovském CATERINGU, který u našich severních sousedů budeme moci využívat i za naši tvrdou měnu. A jak to dopadlo? Všechno to začlo už na formálce, kde jsme strávili víc jak hodinu ve frontě, přitom u polského stolku se fronta netvořila, jak to dělají? Další pecka byla, když nám ráno oznámili odložení startu o hodinu, nebyli lidi. Tři testy se jeli, ale měřili se každý den jenom dva, opět  málo lidí. Málem bych zapomněl zdůraznit, že se letos navýšilo startovné o 33% z důvodu vyšší prestiže a většího množství meřených úseků. Škoda, že je to zvýšení vidět jenom na startovém.

Takže jsme nažhaveni vyrazili do terénu. Musím uznat, že Poláci připravili velice pěknou trať s něholika náročnějšími úseky. V sobotu se jeli 3. kola a v neděli 2., to znamenalo 8 a necelých 6 hodin v sedle. Kromě šaškování s měřením RZ, bylo všechno OK a užívali jsme si.

Náš team tady zastupoval Martin Hudec (E1 - BUZUKI), Michal Dorňák (E2 - BETA) a šéfmechanik Luďa Sudek. Martin dojel v sobotu na 3. místě a v neděli na 5. místě ve třídě. Michal Dorňák v sobotu dělal pár zbytečných chyb na testech, ale i přesto obsadil v sobotu a i v neděli skvělé 3. místo ve třídě a dovezli si domů poprvé poháry. Míšo CONGRATULACION a ať se polička plní. Jirka "Al-kajda" Bednář přestoupil do kategorie motocyklů o objemu 70 ccm a na tomhle stroji FANaTIC MOTOR vyhrál oba dva dny ve třídě a to nemusel ani moc tlačit.

Byli jsme i svědky předávání "Černého Petra" u MOTOKLUBU CHRASTAVA, kterého vždy přebírá jezdec, jenž nedokončil závodní den a musel odstoupit. Takto označená osoba se musí starat o svoje spolubojovníky, nosit jim pivo a poslouchat jejich vtipné narážky až do doby, než vypadne v závodě další člen klubu a tak přebere jeho břemeno. Tuto skvělou kartu přebral Pepa Gorok od Martina Kracíka, který jí vlastnil od celou zimu od podzimního racu v Bohdalovicích.