MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

HC Gilles Lalay Enduro Fichtel cup 2008

Prestižní záležitost roku je již za námi a Ruda je naše jednička.

V sobotu před svátkem svatého Václava se opět uskutečnil volný enduro závod v Náměšti nad Oslavou. Tuto akci pořádá VETERÁN ENDURO – MOTOKROS Klub společně s Domem dětí a mládeže Červánek z Náměště. Start s depem pro 130 jezdců  byl na historickém náměstí v Náměšti.  Trať dlouhou cca 35 km absolvovali jezdci 3 krát, jen třída JAWA 50 jela pouze jednou.  Okruh byl situován v okolí města a přilehlých dědin. Obsahoval jak několik brodů, výjezdů, fanoušků, lačných po strojích svého mládí, tak i dvě rychlostní zkoušky, kde si jezdci i stroje sáhli na dno svých sil. Na této záležitosti můžete vedle sebe na startu potkat například stroje JAWA 50, JAWA ROTAX, JAWA pérák, ale i součastné stroje, které jsou důmyslným způsobem rozděleny do pěti tříd.

V 10:00 starosta a člen VEM Vladimír Měrka odstartoval závod a na trať vyjížděli 2 motorky každou minutu. Jako první startoval Petr Skrutka se Zdeňkem Sadílkem na vlastních speciálech JAWA 50. Chlapy věnovali vývoji a výrobě svých strojů nemalý čas, což bylo vidět na jejich precizním zpracování. V této třídě figurovalo celkem 6 dobrodruhu. Tito jezdci si bez problému poradili s nástrahami tratě a v pasážích, kde jim chyběl nějaký ten koník (stádo), využili praxi z chození do hospody a podpořili výkon motorů skvělou prácí nohou.

Další skupina moto-rytířů byla partička sedlající bajky značek JAWA a ČZ. Tady jste mohli vidět např. naleštěný ROTAX, vedle borce na Péráku v dobovém oblečení s Petrem Kotrlíkem na Jawce( st.č.707, kterou vytáhl po 26 letech ze slámy, jednou se na ní svezl, vyměnil pneu a benzín a hurá plyn. Jedna časovka byla umístěna hned vedle RZ-ty, takže někteří z nás měli tu jedinečnou možnost vidět Petra  se svým strojem v akci. Prvně v časovce vyčistil karbec a pak na testu nasadil takový tempo, že v každý zatáčce měl  drhnul zrezlýma rejdama o zem a malý výkon motoru nahradil pozicí plynu pouze v režimu TOTAL FULL ON. My, co jsme to viděli, jsme měli otevřenou hubu a slintali jsme si na dres. Petr svoji třídu po zásluze vyhrál a celkem 4.

V 10:11 již startovali první novodobé mašiny. Prvně stroje s motory do 125 2T a do 250 4T, po nich vyjížděli stroje s motory nad 125 2T a 250 4T. Z týhle party stojí za zmínku výkon Jirky Prcky Blenďáka Třetiny. Tenhle neohrožený rajdr,  se svou  Betkou 450 Black edition (jako, že má černý plasty), hned po startu na přejezdu nasadil vysoko rychlostní limit. Netrvalo dlouho (asi 2 minuty) a Jirka přijížděl k prvnímu off-road úseku, kde se vyjetou cestičko v trávě plný kamení sjíždělo k řece, kde následovala pasáž s kořeny a kamením v přímé blízkosti s tekoucím živlem. Jirka není žádný nováček na motorce, vlastní již několik zlomenin, ale také již třeba nevlastní slezinu. Takže Jirka nemá čas jezdit nějakou vyjetou stopou a namířil si hned napříč hustým travním porostem, kde by jste neviděli ani psí hovno a to už by jste v něm leželi ponořeni ksichtem. Co čert nechtěl, byl tam kámen, velký  jak Obelixův obelisk.  Jirka ho samozřejmě neviděl a dal skok daleký přes rejdy s odborným dopadem na placáka. Žádná novinka v jeho jezdeckém stylu a proto se tento valašský jinoch rychle oklepal a mírnou bolest v břiše nikterak neřešil, protože slezinu už stejně nemá. Jenže, když bolest nepřestávala ani po dvou hodinách, ba se dokonce zvětšovala, rozhodl se tento závodník (po odborné konzultaci s řidičem sanitky) odstoupit ze závodu a nechat se civilním autem odvézt do blízké okresní nemocnice. Nechci zmiňovat název toho zdravotnického ústavu, protože je již z médií známé dost. Místní lekařský team neváhal a hned si odvezl svoji novou hračku na sál. Po operaci byl verdikt: „14 cm utrhlého tenkého střeva, litr krve v břiše a nějaké ty prasklinky. Po týdnu paření playstationa v nemocnici, je již Jirka opět doma a těší se jak bude příští týden bojovat o vavříny a přízeň žen na Memoriálu Libora Podmola. Mimochodem tu slezinu mu vzali po výletě na svoji TuttiMoto, s kterou šel tenkrát na tlamu hned za barákem.

Závěr startovního pole pak jeli lidští veteráni s novodobými stroji. Tuto třídu vyhrál zkušený Milan Kotrla.

Vyhlášení výsledků proběhlo opět v prostorách startu a cíle. O rostoucí úrovni toho klání svěčí i to, že před dvěma lety byly ceny medaile pro první 3 závodníky každé třídy. Letos to již byly krásné poháry pro každých první 5 jezdců každé třídy. Za všech vítěze a jezdce všech tříd budu jmenovat jen absolutního vítěze. Nestal se jim nikdo jiný než Ruda Kavský, který uhájil  první místo v těžké konkurenci.  Další najdete na stránkách VEM klubu.

Závěrečná akce s prasátkem a harmonikou (FEDOR), byla velice energetická a tímto by se chtěl MH RACING omluvit pořádajícímu VEM a příští rok se už na talířích tancovat nebude.

Výsledky a další Info na:  http://www.vem-namest.org/

foto RS RACING http://rswr.rajce.idnes.cz/Fichtel_2008/   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com