MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

Walašská rallyšou evo 2

Setkání jezdců pořádané rally jezdcem Silvestrem Mikuláštíkem ve Valašské Bystřici.

Tento víkend 22. 11.2008, se uskutečnil druhý ročník akce pořádané Silvestrem Mikuláštíkem ve Valašské Bystřici nazvané WALAŠSKÁ RALLYŠOU EVO 2.  Tento vymazlený závod spočívá v sedmi rychlostních zkouškách na různých strojích dodaných pořadatelem a na své závodním nebo tréninkovém autě.  Za náš team se této akce zúčastnil Martin Hudec se svou novou závodničkou -  MITSUBISHI EVO VIII sk.N4 a jako nová posila teamu se zde představil Jaroslav Pešl se svým RANGE ROVERem, s který letos bojoval na závodech Baja a Crosscountry terénních vozů a zatápěl rychlejším vozům.. Jarda Pešl  bude reprezentovat MH RACING team při Mistrovství ČR ve Sprintrally s vozem Honda Civic VTi a bude ho navigovat jeho stálý spolujezdec Radek „Doktor“ Juřica.

Největší nervy začaly už v 6 hodin ráno, když jsme se blížily k Valašské Bystřici, neustále padal sníh a dostat se na místo startu bylo pro některé posádky nemožné a některé se ani nedostavili, protože nemohli vyjet z garáže. Náš faktory truck nás s vypětím všech sil a protiskluzových systémů, které jsme pro jistotu v nejtěžší pasáži vypnuly, dovezl až do servisní zóny.  V centru Valašské Bystřice bylo již vše v plném proudu a očekával se první závod. Jednalo se o okruh dlouhý cca 800 metrů na čtyřkolce. Jelo se jedno kolo trénink a tři kola na čas. Zde nám to perfektně předvedl Roman Michalík a z jeho jízdy jsem si nevzal vůbec ponaučení a klouzal jsem se tam jak trouba. Na 2 minutách mi nadělil málem půl minuty, ale zase tam neměl žádné kolečko pro diváky.

Další byl okruh cca 2500 m po Bystřici, který posádky absolvovali ve svých vozech. Jako druhý byl vidět na startu Jarin Orsák s novou zbraní EVO XI S 600. Už jenom zvuk tohoto stroje naháněl hrůzu. Potom nám Jarda Tomaštík ukázal jak se ohýbá zadní rameno na Subaru. Jako další očekávaná hvězda tohoto kola byl Jarda se svým Rangem, jenž podporovala nemalá skupina skalních fanoušků. Silvestr  před vjezdem žlutého Range všechny poprosil, aby udělaly 5 kroků zpět a Jarda nám ukázal jedinečné rozstřelování balíků slámy.

Disciplína číslo 3. byla jízda na motokáře, včetně sněžných pneu, po okruhu na 3 měřená kola. Zde se nejvíc projevili fanoušci a povzbuzovali za stylu mexických vln a to vše při teplotách kolem nuly.

Po tomto testu jsme byli pozváni na občerstvení do místní společenského kulturáku. Zde bylo pro hosty přichystané překvapení v podobě svatby Silvestra a Míši Mikuláštíkovích. Bylo to překvapení nejen pro závodníky, ale i pro úzký okruh svatebčanů, kteří o tom taky nevěděli. Dost hustý, jedinečné.  Oběma novomanželům přeje celý   MH RACING vše nejlepší do života a hodně ostrých kilometrů.

Dále následovala opět RZ s auty, kde podal pěkný výkon Jarin Orsák, když sestřelil balík slámy - pod textem je přiložený odkaz na video. Po tomto následovala osmička mezi balíky na čas. Upozorňuji, že na tomto závodě byly všechny časy zpracovávány profesionálními časoměřiči s fotobuňkou. Na tomto úseku měl technické problémy stroj EVO XI S 600 posádky Orsák – Vajík, ale dav fanoušků je dotlačil do cíle.

Následoval závod na Playstationu. Tady měl každý jezdec dva pokusy na dosažení co nejlepšího času. Takový Lumír Galia se ukázal jako profesionál a vzal si vedle sebe i svého navigátora. Bylo vidět, že některým rajdrům tento způsob závodění vyloženě nevyhovuje, ale každý se rval o každou sekundu a byly to někdy hodně ostré souboje. Některé posádky se markantně propadly a některé zapsaly své nejlepší výsledky.

Z důvodu technické závady na šlapací motokáře, která měla zajistit zbylo sedmou zkoušku, byl  vymyšlen závod čtyčkolky s lidským pohone kolem sudu. Jediné pravidlo bylo, že na startu musí být řidič na čtyřkolce za řidítky a spolujezdec v tlačící pozici, ale po odstartování se mohli libovolně měnit.

Vyhlášením vítězů bylo spojeno s předáním finančního daru místní mateřské škole, který se skládal z vybraného startovného a dalších peněz, které byly vybrány od diváků.Martin hudec obsadil 6. Místo z necelé dvacítky jezdců a Jarda Pešl vyhrál kategorii Off-road a celkově byl 10. Celá tato akce byla zakončena svatební tancovačkou s nemalým ohňostrojem.