MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

Franta FERRY200 Máca u mikrofónu

Rozhovor s Ferrym o zimě a jaký budou první závody. 

Oficiální název týmu, za který budeš letos jezdit:

200: Team Max 2

Zima byla letos dlouhá. Jak jsi řešil přípravu na sezónu?

200: Zdravím, moje příprava na sezónu, pokud se to dá tak nazvat proběhla naprosto minimálně, do půlky prosince jsem čekal na PRT páteřních nervů- vhřezlé plotýnky. Do ronda jsem měl na motorce natrénované cca 2 motohodiny a lehká fyzická příprava.

Pokud jsi jezdil i haly, prosím o pár slov k nim.

200: Ostrava byla z mého pohledu slušná, oba dny ve finále, občas pád, ale chyběla razance. Rondo bylo lepší časy v tréninku a kvalifikaci nebyly už s takovým odstupem, ale chybělo štěstí na postup do finále, navíc jsem absolvoval obě kubatury, Open i Pitbike, což bylo fyzicky více než náročné. Navíc v sobotu se mi podařilo si ráno v tréninku na roletě zlomit nos a v první rozjížďce obražená noha a zlomený malíček na noze.

Jezdil jsi nějaké závody venku nebo u nás (pokud už nějaké byly). S jakými výsledky?

200: Zatím jsem absolvoval pouze haly a jeden mezinárodní závod pitbiků v Itálii, kde jsem s 5. místem nadmíru spokojený.Podařilo se mi porazit i v SX známého D.D.Espostiho.

Jakou formu momentálně cítíš?

200: Vzhledem k 14dennímu výpadku po lehkém zranění ze soustředění v Itálii a následným 3týdením vytížení prací okolo motocyklových výstav jsem začal s přípravou „5 minut po 12.“ A forma, pokud se tomu tak dá říkat je asi nejmenší za celou dobu závodění.

 A co Tvůj zdravotní stav?

200: Zdravotní stav je naprosto katastrofální, mám vleklé problémy se zády, vyhřezlé plotýnky tlačí do nervů okolo bederní páteře. Dvakrát jsem již absolvoval obstřik, který ale udrží bezbolestný stav 14 dní. V květnu mě čeká ještě jeden a potom už jen operace, kterou bych chtěl absolvovat po konci sezóny, pokud to vydržím...

Jakou třídu budeš letos v našem mistráku jezdit? Na jaké motorce? A jaké závody kromě domácího mistráku?

200: Pojedu klasicky třídu OPEN, motorka Kawasaki 450 09. Kromě domácího mistráku, bych se chtěl věnovat Slovenským závodům, pitbikům a pokud situace dovolí, tak jednorázově zkusit starty v MS MX3.

Dotkla se nějak Tvých sponzorů současná ekonomická situace?

200: Situace se dotkla určitě všech, bohužel spíše teoreticky, podle mého názoru je problém, že ti, co peníze mají se bojí je utrácet a o to hůře se z té krize dostáváme. Což má následně dopad i na sponzoring pro jakýkoliv sport.

Co čekáš od prvního závodu v Pacově? Líbí se Ti tamní trať?

200: Pacov se mi moc nelíbí, u mě záleží vždy na momentálním stavu tratě, budu se snažit závod hlavně dojet na co nejlepším umísťění, aby to nedopadlo jako vloni, kdy mě s otřesem mozku odvezli z druhé rozjížďky a probral jsem se až druhý den.

Vím, ještě je brzy, ale jaké máš cíle v letošním mistráku? A kdo budou Tvoji nejvážnější soupeři? A také záměry v jiných seriálech?

200: Mým cílem je ustát celou sezónu problémy se zády a pokud to situace dovolí, dotrénovat formu na umístění do 10. místa, sen je 5.(pravděpodobně nesplnitelný).

Co říkáš výběru tratí letošního mistráku? Poprvé se pojede v Přerově - znáš tamní trať?

200: Trať v přerově znám, moc se mi nelíbí, bohužel jezdím na motokrosové motorce, ne v autokrosové bugyně :o))) Ale těžko dopředu soudit, uvidíme, jak pořadatelé na trati zapracují.

Přidej cokoliv zajímavého, např. přírůstek v rodině, svatba, nabídka zahraniční stáje atd.

200: Prodávám na obchodě- Kawasaki, Sym. A nyní pracuji na tom, abych dostal u svého miláčka sprintera technickou na další dva roky. A ještě neoficiálně: Než půjdu na operaci se zády, zkusím dotočit Backflip na hlínu, když se mi něco stane, tak stejně půjdu pak do nemocnice... :o)))

S pozdravem František Máca Ferry200

rozhovor připravila Agentrura Forsage

foto: MH RACING

   

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com