MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

MH Racing v Telči “udělal boudu i bednu”

Třebíčský MH RACING měl před startem domácí Rally Vysočina Telč dané priority, a to prezentovat své partnery, potvrdit pozice v MČR-S i poháru Pirelli a atraktivní jízdou pobavit domácí fanoušky. Vytyčené úkoly se vcelku podařilo splnit, neb Hud na 1. RZ udělal boudu, čímž splnil jedenu z priorit (mediální prezentaci partnerů). Po odstoupení posádky Martin Hudec a Bob Černoch zůstalo plnění dalších priorit už jen na Hondě Jardy Pešla s Radkem Juřicou. Ti se až do 5. eRZety přetahovali s Jaromírem Tarabusem o vedení v N2, čímž přiváděli své fanoušky do varu (viz. různá fora). Konečné druhé místo v Telči však znamená pro posádku Hondy průběžné vedení v MČR-S N2.

emk: Co se stalo na úvodní eRZetě (jste v pořádku)?

Martin: V pořádku jsem nikdy nebyl, :-P . Teď vážně, asi to všechno začalo už v pátek, kdy jsem byl pevně přesvědčený, že to brzy oschne a pojede se na suchu. Vyrazil jsem do Pirelli a nakoupil jenom slicky. V sobotu už byla taktika jasně daná, dal jsem media na první kolo a rozhodl se jet co nejrychleji a pokusit se dostat do top 5. Do toho inkriminovaného místa je to asi 2 až 3 km od startu a to už jsem měl 3 krize a na čtvrté auto skončilo na střeše. Byl tam rychlý nálet mezi zahradama na pětku a šlo to levá 1 přes horizont do pravé 5. Když jsem vylítl na horizont uviděl jsem, že ta pravá je celá pod bahnem, zkusil jsem to ještě vytáhnout plynem, ale to se nepodařilo a vyhnalo nás to ven, kde nás otočil keř a padly jsme na střechu. O půl 9 jsme už seděli na pivu na obecním úřadě ve Strachoňovicích, kde nás místní velice příjemně uvítali a než pro nás přijeli mechoši měl jsem už tři Ježky v sobě 8-) tímto zdravím obyvatele Strachoňovic a děkuji jim za milé přivítání.

Gratuluji k telčské bedně a průběžné první šprušli v MMČR-S / N2… asi spokojenost, či snad ne?

Jarda: Myslím, že druhým místem jsme ostudu neudělali. Skončili jsme jen třicet vteřin za takovým pilotem jako je Tarabus. Naší prioritou bylo dostat se do celkového vedení v mistráku, takže určitě spokojenost.

Do 5. RZ přetahování s Jaromírem o vteřinky a pak až do konce „údržba druhé šprušle“…

Jarda: Chtěli jsme samozřejmě usilovat o první pozici, ale na rz 6 jsem byl ve vinklu na brzdách příliš dlouhý a nechali jsme tam asi 15 vteřin a to už dohnat nešlo. Proto jsme potom radši zvolnili a udržovali 2. flek. Dost nás potěšilo i to, že za námi pak byla celkem velká díra. :-)

V rámci poháru jste jeli „mokré pirelky“… tak jak se „plavalo“ na vodě?

Jarda: Mokré Pirelky fungujou na vodě velice dobře. S vodou zatím moc zkušeností nemáme, takže stále hledáme hranice. Ale na to, že jsme na vodě moc nejezdili, se nám to celkem líbilo a myslím, že nám to i celkem šlo. Určitě dobrá zkušenost.

Nemáš pro své fanoušky nějakou tu “veselou příhodu z natáčení”?

Jarda: Snad jedině z večírku, ale to tady asi radši ani nebudu vzpomínat. Jinak byla hodně škoda, že se Hud vymlel hned na začátku rally a nemohl pokračovat. Na druhou stranu nám zase mohl potom fandit a tu a tam pomoct nějakou radou. :-D

Jak hodnotíš Vaše víkendové vystoupení v Telči a kde Vás uvidíme příště?

Martin: Myslím si, že to určitě nebyl špatný závod. Jarda dokázal svoje kvality a je vidět, že se jeho výkonnost závod od závodu zvedá. Jsem moc rád, že nám jejich sezóna vychází podle stanovených cílů. Samozřejmě konec sezóny a titul jsou ještě daleko, ale jsme na dobré cestě. Z našeho vystoupení s Bobem určitě nejsem smutný, je škoda, že jsme jeli jenom tak krátce, ale zase ta první rana v Micáku musela přijít a to jak proběhla je štěstí v neštěstí. Podle tempa, které jsem nasadil si myslím, že by jsme měli co dělat, aby jsme to dojeli do cíle v pořádku. Nám se nic nestalo a auto je celkem taky ok, už je rozebrané a u karosáře. V pondělí se na to začnou montovat nové díly a pak půjde auto na lak. Toho chceme taky využít a chystáme nové bojové barvy našeho Masturbishi. Nová barevná kombinace bude určitě velice zajímavá. 8-O

Držíme palce ať všechno vyjde…

text: http://www.emk.cz/

Foto: Petr Eliáš, Irena, Šedivec a Tistandos   

   

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com