MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

Vyškov / MH Racing: Dojeli jsme, howg [čti houg]…

Třebíčský MH Racing po Admiral Rally Vyškov slaví i smutní. Hud s Bobem splnili své předsevzetí a projeli cílovou rampou. Jarda Pešl s Radkem Juřicou ale to štěstí neměli, skončili v potoku a klesli na druhé místo průběžné tabulky v N2 (před Vyškovem měl Jarda +10 bodů na Ondru Blaťáka, po -10 bodů).

emk: Ahoj Jardo, co se stalo na úvodní eRZetě?
Jarda:
Čau Edo, po retardéru na panelech byla pravá zatáčka, kde nás to na naplaveném blátě vyneslo ven a skončili jsme v potoku. Byli jsme předem varováni od našeho šéfa týmu a manažera Huda, že je to zrádné místo a aby jsme zde jeli opatrně, ale prostě jsme jeli to naše nasazení. Problém bych viděl i v tom, že již trénujeme s Mitsubishi EVO, které má pohon všech kol a při tréninku se to nezdálo jako nebezpečné místo. Už před havárií jsme měli nějaké lehčí krizové situace a v místech nehody jsem se již snažil jet opatrně, ale bohužel to byl pro nás konec v závodě. Budeme se i nadále snažit bojovat o titul ve třídě do posledního závodu.

Čau Hude, konečně jste po delší pauze projeli cílovou rampou…
Hud:
Čest, i když skoro na posledním místě, ale jsem určitě rád, protože už to bylo zakleté. Je potřeba najezdit co nejvíce km a získávat více zkušeností.

Byly na voze po “krkonošské míchačce” provedeny nějaké úpravy?
Hud:
Na autě nebyly udělány žádné změny, po dlouhém debatování a rozmýšlení jsme se shodli na tom, že se auto chová normálně na většině trati, bohužel tohle bylo neoblyklé místo kde měli problémy i jiní jezdci s mnohem modernější technikou (Enge, Semerád atd). Nicmeně jsme auto složili ve středu před Vyškovem, ve čtvrtek ho polepili a jelo se na závody. Mechanici odvedli super práci a auto fungovalo bez problémů.

Po Krkonoších jsi prohlásil, že na dalších sprintech budete testovat techniku, bavit sebe a hlavně Vaše fanoušky…
Hud
: My se snažíme bavit lidi neustále, ve Vyškově jsem se za volantem necítil moc dobře, ráno jsme zvolili i špatné obutí. V druhém kole jsme už dali normálně suché a začala být trochu zábava na posledních dvou rztách jsem se již cítil celkem uvolněně a zkusili jsme i zatáhnout, ale časy nebyly dobré a tak jsme to nějak nepřaháněli a jeli na dojetí. Pokusím se na Jeseníky polepšit.

Časy na všech RZ byly přibližně srovnatelné s Vaším postavením ve výsledovce, ale z “řady” dost vyčuhovala RZ3 Podivická, proč?
Hud
: Jak jsem řekl v otázce před tím, vůbec jsem se necítil jistě za volantem, potřeboval jsem najet nějaký km, něco jako kdybych potřeboval získat důvěru v auto a hlavně jsme taky zvolili špatný typ pneumatik.

Nejde si nevšimnout, že se kolem Vás “motá” stále více a více fanoušků a fanynek…
Hud
: To jsem moc rád, nejlepší je na tom to, že jsou to moc příjemní lidé a mají rally opravdu rádi. Když jsem viděl jak hořeli dýmovnice na rz 4 a 7, kluci s transparentem, Walachien Ultras a kluci přijeli na motorkách s transparentama na zádech a samozřejmě mnoho dalších, tak jsem musel konstatovat, že takový fanoušky nemá ani žádný velký fotbalový klub. Všem moc děkujeme za podporu a doufám, že se budeme potkávat ještě dlouhá léta na hodně závodech.

Jak hodnotíš vystoupení MHR ve Vyškově?
Hud:
Z pohledu managera musím, říct, že nejlepší práci odvedli fanoušci. Jarda Pešl s Doktorem předvedli veliké nasazení, které skončilo na první rz. Bohužel jsem na to místo Jardu den před závodem varoval. Jak jsem s ním dnes mluvil, shodli jsme se i na tom, že nejde trénovat s EVEm a závodit na Hondě, bo se to auto samozřejmě jinak chová a ty reakce musí být zcela odlišné. Bob pracoval opět skvěle, bohužel boleli ho hodně záda a po dnešním vyšetření jsme se rozhodli, že se do konce roku už nebude účastnit závodů jako navigátor, je potřeba tyto záležitosti nepodceňovat a nechat to v klidu. Za mě asi nejlíp hovoří ta hrůza ve výsledkové listině, ale z druhé stránky jsme to dojeli, získali jsme celkem dost poznatků a doufám, že se to teď bude jenom zlepšovat. Je mi líto, že Bob to se mnou letos nedojede, ale je potřeba aby byl na příští sezónu v pořádku. Budu teď jednat o jeho náhradě pro zbytek letošních závodů.

Díky za rozhovor…
Hud
: Taky děkuji a teším se jak se s Vámi všemi opět uvidíme v Jeseníkách.

text a foto: http://www.emk.cz/

video od kluků z Rally SMS Team Vyškov: http://www.stream.cz/video/10/356959-admiral-rally-vyskov-2009-by-rally-sms-team-vyskov    

   

   

   

   

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com