MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

ENDUROEXTREMCROSS - foto + článek

V sobotu 30. října 2010 burácely terénní motocykly na škváráku ve Valašských Kloboukách, kde se uskutečnil exhibiční závod Extremendurocross.

Pořadatelé proměnili staré škvárové hřiště v závodní dráhu, na které museli jezdci překonávat řadu umělých překážek z kamenů, pneumatik a klád. Jako skvělé zpestření nechyběl pro diváky i fotografy skok z vlečky a vodní příkop.

Před slušnou diváckou návštěvou se na start postavilo na dvě desítky závodníků, mezi nimiž jsme mohli zaregistrovat kromě účastníků českého a slovenského mistrovství v enduru i taková zvučná jména jako dvojnásobného mistra světa v enduru Romana Michalíka nebo několikanásobného účastníka Rallye Paříž Dakar Olina Bražinu.

Na trati byl vždy jeden závodník, jela se čtyři kola a do celkového pořadí se sčítaly jednotlivé časy dohromady. Se záludnostmi tratě, potažmo celé soutěže, se nejlépe  vypořádal Martin Volný před Ondrou Liškou a Kamilem Gintrem. Bramborová medaile zbyla na Romana Michalíka a pátý skončil František Máca.

Součástí závodního odpoledne byl i vložený závod pro diváky, v němž museli aktéři po části trati běžet po svých. V tomto náročném závodě zvítězil po skvělém výkonu rallyový jezdec Martin Hudec před dalším rallyákem Jarinem Orsákem.

Dobrá práce pořadatelů, skvělé počasí, divácká kulisa, parádní výkony soutěžících a v neposlední řadě excelentní výkon moderátora přispěly k příjemně strávenému sobotnímu odpoledni a nám nezbývá než se těšit na další ročník Exteremendurocross.

video: http://www.youtube.com/watch?=qtOrnDFOUvM&feature=player_embedded

text: Radim Radza Kubala, http://www.motolevel.cm/

foto: Tomáš Widle Vivial

video: http://www.regionvalassko.cz/

Tuto krásnou akci pořádal Michal Dorňák a kolektiv báječných lidí kolem něj. Děkujeme Vám přátele.

P.S. Kdo nepřišel udělal velkou chybu.   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com