MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

MOVEMBER 2010

Připojete se k nám!!!

Co je to MOVEMBER ?
Charitativní kampaň, jejímž cílem je šířit osvětu o rakovině prostaty a získávat finanční prostředky pro nadační fondy zabývající se touto závažnou problematikou dnešní doby.

Ptáte se proč MOVEMBER ?
Název vznikl odvozením od angl. MO - česky knír, který si sympatizanti kampaně tzv. MO bráchové nechávají narůst jako symbol kampaně v průběhu měsíce listopadu - angl. NOVEMBER.

Jak kampaň probíhá ?
Při každé odpovědi na nevyhnutelnou otázku okolí -  "Proč si necháváš narůst knír?" -  šíří MO bráchové informace o kampani a jejím poslání. Zúčastnit se mohou samozřejmě i ženy - MO ségry, které mají za úkol veškerými legálními a společensky přijatelnými prostředky verbovat další a další „bráchy“ do kampaně. Všichni společně uvědomují veřejnost o dárcovském účtu, na který může kdokoliv přispět jakoukoliv částkou a podpořit tak dobrou věc.

Troška historie . . .
Vše vzniklo před šesti lety v Austrálii v jedné z melbournských hospod. Partička kamarádů narazila na téma charitat zabývajících se zdravím žen. Uvědomili si, že muži postrádají obdobný projekt, ve kterém by se mohli sami angažovat ve jménu vlastního zdraví. Během následné diskuze o módě a posledních trendech  vzešla myšlenka přinést alespoň na jeden měsíc zpátky do módy knír, užít si přitom trochu srandy, současně vydělat nějaké peníze pro dobrou věc.
Co je to MOVEMBER ?

Troška údajů . . .

První rok se australské kampaně zúčastnilo na tři destítky sympatizantů. V roce 2008 už bylo na palubě Movemberu 125 tisíc MO bráchů a sester, kteří společně získali 8 milionů dolarů pro každý z partnerských nadačních fondů. Austrálie byla dobyta. Poté se MOVEMBER posunul na mezinárodní úroveň (Anglie, Irsko, Nový Zéland, Kanada, Spojené státy a loni ČESKÁ REPUBLIKA)

Za dobu své existence nasbírali stoupenci MOVEMBERu 80 milionů dolarů na boj proti rakovině !


V roce 2009 jsme odstartovali Movember i u nás. V rámci 10. ročníku FMX Gladiator Games proběhla nejluxusnější MO kampaň, do které se zapojili MO bráchové Matěj Ruppert a Lukáš Polert. Také většina jezdců, kteří do Prahy přijeli slavit 10 let FMX v Evropě: Robbie Maddison, Morgan Carlson, Dustin Miller, Martin Koreň, Libor Podmol, Travis Pastrana, Andy Bell a mnoho dalších. Na Movember FMX GG Afterparty v Sasazu se sešlo 900 Českých Mo bráchů a Mo sester. Na party zahráli také Stereo MCs.

Český Movember si vybral za partnera  Nadační fond onkologie pro 21. století. 

•    Rakovina prostaty je nejčastější formou rakoviny u mužů v České republice
•    V průběhu posledních 38 let se počet případů zvýšil 6x a počet úmrtí zdvojnásobil
•    V současnosti se počet nových pacientů zvyšuje v průměru o 5 000 každý rok
•    1 600 mužů ročně zemře na rakovinu prostaty

Do charitativní kampaně Movember se ve světě zapojuje řada celebrit jako například herec Tom Selleck, Sasha Kohen alias Borat či surfař Micky Fanning.

CHCEŠ SE STÁT NAŠIM MO BRÁCHOU NEBO MO SÉGROU ?
Tak se zaregistruj, napiš nám svoij emailovou adresu a stáhni si darovací formulář. Připrav se na pěstování nejfajnovějšího knírku v Česke republice nebo dej dohromady tým kámošů a 27.11. se můžeš zúčastnit soutěže o tituly Miss a Muž Movemberu 2010, která proběhne na jedinečné MOVEMBER GALA PARTY  

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com