MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

Motokros v Pacově pohledem MR500

Přinášíme Vám komentář prvního závodu Českýho Mistráku v Motocrosse od samotného presidenta Svazumotokrosu.cz Mr. 500 Rožec, který se sám zúčastnil v plné palbě a ještě Vám napsal report jak to tam dávali všichni ostatní. Jinak Míla 500 zalít super, když se začátek roku mrdal s jednou hnátou, tak si na první závodě odjebal druhou. Je vidět, že je to tvrdej sport a borci se nešetřej. Takže se usaďte a pekně si užijte tento článek. 

Bartoš celý dopoledne rozhozená KTM po orioňáckym stanu, Michek celý dopoledne rozhozená KTM po orioňáckym stanu, votroubek proražená guma a na disku vosma v první a 0 bodů v druhý, stloukal protržená guma jen v první, Bittner sabotáž na motocyklu, veterán Jozýfek sabotáž na transponderu, Kůča na závodišti letos už fakt bez krosky, Kochaníček bez krosky, ale aspoň se zlomenou kličkou, Hrabica se zlomenou prackou i s mašinou ale doma na pohovce s olomouckejma na prkýnku, Potišek poprvé na českym mistráku a hned sebou táhnul svojí starou, Polívka bez svojí starý, Pettermann se starou, děckem i psem. Žerava mírně z formy, Nemetu forma jako vždy, Čépa forma jak hovado, Bejvalá deutche megastar Sepi Donesu na VM, Kosmák žudrákem do čela lepší než drátem do oka, Kohůt zpět a Zaremba drží slovo a mrdá na to.

Frantík Maico Potisek v pacau poprvé okusil český chlebíček a hned v první jízdě si vylámal zuby, respektive si zlomil lícní kost. a bylo po prdeli. Itak ale bylo na co čumět, protože souboj čépyi s nemetem byla reklama na motokros jak kráva. I bartolíny se postaral o trochu vzruchu, když sebou zas dvakrát zasebou mrdnul na dvaceti metrech a zase se vymlouval na brzdu, což už mu nikdo nemůže žrát. Také bylo poučné sledovat jeho známou pacovskou jízdu, kdy nejezdí kolejemi na vnitřku, ale vymetá všechny tobogany, kde je zahrabanej až po kivku.. Tahle jízda mu v pacově vždy nosila ovoce a letos se jí držel ikdyž ho takle nejdřív vomet nemet a hned mu ujel deset metrů apak na tom samym místě to samí ještě někdo jinej. Tak buď je to čurák, anebo zato že netrefí kolej na vnitřku taky může ta bzda. Jinak všichni jeli zhruba jak se čekalo, atak zde je jen pár výtažku z první jízdy:
- do síně čuráků, kteří to položili v zaváděcím kole se v pacově zapsalo hovado s číslem 500.
- Tým jirky Bittnera nepodcenil přípravu motocyklu a na start vobuli gumu s novou hranou. Bohužel mu v prvnim kole vypadly destičky. Lezbiťák není typ, kterej by se někdy vživotě na něco vymlouval, ale v tomhle případě to prý nebyla chyba jeho týmu ani motocyklu, nýbrž to byla s největší pravděpodobností sabotáž, kterou na něj někdo políčil.
- Hromada lidí nedojela, většinou proražený kolo. Jiřan Mifek v první prorazil zadní a v druhý předni. Taky to tam někomu vyběhlo z pracek na odskoku z kopce a mašina prolítla do prosměru kolem hlavy jezci co jel do kopce po cíli. Hezkej adrenalinovej moment.

Na druhou jízdu někdo z top jezdců vymyslel, že se nepostaví na startu co nejvíc vlevo, ale že se začnou srát víc doprostředka. Tento dobrý taktický manuevr měl za následek, že jezdci z čela vypálili, někde na chvostu a věpředu se až na pár vyjímek objevili samý šmudlalové. Což opět vytvořilo luxusní závody a bylo boží sledovat jak se Hvězdy prokousávaj dopředu a jakou přitom jedou palici a vymejšlej stopy pro předjetí.

V Mx2 to zas vodil pavoučí muž s loktama u kolen jedoucí palici jak kráva, Florán Richter. Dál letěli kudlu mára sukup a bence svoda. Růžky taky vystrukuje Míra jiránek, kterej kromě toho že postrádá pud sebezáchovy už i umí na motorce a chvíli jel dokonce asi na 4 fleku. Hodně taky byly vidět Jankáčovi dvoutaktní děti, kteří potvrzují, že když se jim někdo věnuje, takto de rychle nahoru. Třeba Venda kovář se loni sotva kousnul a teď měl snad 6tej čas. Čurák. Ikdyž nakonec v pacově začal, tak jak loni skončil a zlomil si kytaru. Prej sebou ani neřachnul, jen trefil díru a kost povolila. Smůla..

Třída veterán. Tam na sebe hodně upoutal rider s iniciálami stejnými jako má vůdce.Vetoš Jozef Jozífek na sobě kvůli mistráku celou zimu dřel (posilovna,tréninngy, dieta, solárko, pedikůra..) po příjezdu do pacova si asi 3x obešel trať, ráno se šel rozběhat a v kvališce mu chybělo 6 vteřin na posledního kvalifikovanýho vetoše Nebo posledního nekvalifikovaného, ale to už je jedno. Chyba byla prej ve špatně načasovaném začátku a konci rýchlejch kol, protože si splet místo, kde je fotobuňka a rozhulil to dycky až od depa mechaniků, kde byla fotobuňka naposled asi před deseti lety.


Závěrem snad jen říci:
- to že přijede hodně cizinců a i závodů veteránů se zúčastněj dva italové nikoho nepřekvapilo, ale že se v depu objevěj dva obytňáky s mexickou spz, bylo překvapením. Buď si je odtamtud někdo dotáh a sere na přepis, nebo to byly ňáký mexický skouti, kteří by rádi někoho draftovali do mexického mistráku. Uvidíme jestli se někomu ozvou.
- Chvála pořadatelům za jako vždy gut připravenou trať a taktéž za klinicky čistou tojku v předparkovnym prostoru, kde nebylo ani smýtko od hovna. Možná se jim takto vyvoněnou latrinu podařilo po celej závod udržet i díky tomu, že ji dali za plot, tak aby na ni jezdci nemohli. Takže ji akorát čépa pochcal zkrz plot. Naštěstí nikdo z jezdců nebyl před jízdou nervózní a srát nepotřeboval, musel by se totiž na bobku nahrbit a pohledem dozadu kontrolovat zda mu šiška prochází krz vočko v plou, tak aby se úhledně svalila do mechu vedle budky.
- Ptali sme také jirky čepeláka, jestli ho někdo pochválil nebo nedej bože mu někdo poděkoval, zato že se mu podařilo vylobovat peněžnní náhrady pro mx3 a mx1 riderz. Naštěstí čeští jezdci a jejich taťkové nejsou jenom slepice, kteří uměj jen kecat z povzdálí a čépovi se ozvali aspoň vetošové a zmrdali ho za to zato že se můžou svízt na dobře připravený trati, s Divákama a publicitou a musej ještě doplácet 1000 kč a nic nedostanou zpátky. Kokoti.

text: president Míla "500" Rožec - www.svazmotokrosu.cz<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com