MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

Třikrát MIchal Dorňák a jednou i Luděk Sudek

Michal Dorňák nám poslal svůj report ze tří posledních akcí, kterých se zúčastnil společně s Luďou Sudkem, jenž si střihl i roli závodníka profesionála.

Po delší odmlce je tu menší info o pretěkoch, které jsme absolvovali. Takže začnu druhým podnikem českeho mistráku v enduru, který se konal v Sedlčanech. Byl to nahradni závod za zrušené enduro O pohár Lysé hory, což je velká škoda, protože je to fakt pěkný závod, ale problémy s pořádáním závodu enduro dorazily i zde. Sedlčany sa jely jako endurosprint na známé autokrosove trati, jel se jeden okruh, který byl z větší části namotaný na autocrosové trati, takže asfalt, rovinky na plný kotel, že málem vyskočil motor z rámu, bylo i trošku lesíka, ovšem velká škoda je, že zase super lidi od ochranářů zrušili druhou erzetku, kterou měli namotanou v přilehlém lesíku, takže Radek Toman si tam 14 dni hrál s křoviňákem úplně zbytečně. Za náš team jsem startoval já a mechaniky dělali ostříleni matadoři Luděk a Kavo, sice moc montovat nemuseli, ale to neznamená, že neměli co na práci, někdo přece musel likvidovat alkoholické nápoje(griotka, zelená, slivovica,.......), večer jsem jim s tím trochu pomohl.-) V Sedlčanech jsem nakonec dojel na třetím místě.
Další závod se jel na Slovensku v Domaníži a to mistrák v countrycrosu. Tady se na start postavil aj Luděk Sudek, nasazení bylo veliké, ani na sekundu neváhal a nechal se přihlásit do Sl.poháru, na odstrašení soupeřů, kteří by ho chtěli jako předjet tak přihlásil svoji Betku 450, do vyšší třídy a to do flitrů (obsah ničím nenahradíš). Škoda,že mu jeho staré zranění vykloubeného palečku na ručičce nedovolily dokončit závod, jinak by toto taktizovaní přineslo bezesporu pěkné umístění.-) Trať byla velmi pěkná, jako pokaždé když se tu jedou závody, jedno kolo mělo 12km. Nechyběla bažinka, která byla pro některé velkým soupeřem, kaňonek, obnažené kořínky prostě super. V Domaniži se mně jelo super, škoda že jsem musel v neděli po pádu zpravovat řidítka, které jsem měl jak na nějakém pojebaném choperu. Takže z posledního místa jsem to stáhl na čtvrté a celkově taky čtvrtý.
Týden po Domaniži se jelo Extrém enduro v Kopřivnici, které pořádal Jarda Lach, se stavěním tratě mu pomáhal Martin Volný, který využil svoje zkušenosti z RedBulu v Rumunska a vůbec se toho nebál. Trať byla nachystaná super, jediné co nevyšlo bylo počasí, od 10hod začalo pršet a zřejmě proto bylo málo diváků. Po zaváděcím kole začalo odstraňováni klád, které byly za mokra takřka nepřekonatelné. Nakonec se počasí umoudřilo a pěkně jsem si zajezdili.

text: Mikchal Dorňák   

   

<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com