MH Racing týmHliníkové stany, balóny a další produkty

ISDE 2007 La Serena - 5. den Tisková zpráva

 Italský tým se ve čtvrtek večer po zasedání mezinárodní jury ujal vedení v hlavní Světové trofeji na Motocyklové šestidenní v chilské La Sereně. Noční zasedání totiž potvrdilo vyloučení nejlepšího finského jezdce Juhy Salminena za nedovolenou pomoc, a tak dosud nejlepší celek nastoupil v pátek do předposlední etapy už jen se čtyřmi jezdci, jeho tým tak bude penalizován za poslední dva dny soutěže čtyřmi hodinami a to znamená pád do druhé desítky startovního pole. Také Salminen vypadl na chilský syndrom, který napadl motocykly KTM, nekvalitní spojkové lamely, a to je při tom tovární jednička.
 Jednání o vyloučení Salminena bylo hodně bouřlivé. Nikdo to nemohl zpochybnit, protože to byla zpráva dne ve všech zdejších sdělovacích prostředcích. Nikdo z Finů proto nemohl ani zpochybnit nedovolenou pomoc, protože televizní kamery ukazovaly detailně, jak Juha v poklidu tlačí motocykl do cíle za pomoci nezištných Chilanů i Finů. Náznak alespoň toho, že by se bránil, nebyl vidět. Však také jury konstatovala, že tak zkušený jezdec, jako je sedminásobný mistr světa, by měl vědět, jak si má počínat. Finové samozřejmě přinesli protiargument, že ve stejné situaci byl v úterý i člen juniorského italského týmu Gritti, a nic se nestalo. Jenže protistrana vedená Italy měla připravenou odpověď. Tehdy nebyl ještě znám oficiální seznam činovníků, kteří mohou vyloučit jezdce. Listina byla potvrzena až ve středu večer...
 Čeští jezdci zahájili pátek na konci první desítky obou hlavních soutěží. Ve světové trofeji si naše družstvo oficiálně u zeleného stolu pohoršilo, protože se vrátili do hry celky Chile a Švédska, kterým pořadatelé smazali trestné minuty. Změnily se tak už jednou vydané oficiální výsledky, něco, co Šestidenní naposledy pamatovala někdy v osmdesátých letech minulého století, kdy se ještě výsledky počítaly ručně. Takže po odpadnutí Finů se česká šestice posunula maximálně na desáté místo. Stále ale má na dohled celek Spojených států a Německa. Navíc oba týmy jedou, stejně jako Češi už jen v pěti. Vzhledem k tomu, že pořadatelé po problémech s časomírou nedávají raději už ani průběžné výsledky z měřených úseků a v pátek navíc nepotvrdili dosud oficiální pořadí ve Světové trofeji po čtyřech dnech, takže se můžeme jen dohadovat, nakolik bude dramatický nejen z pohledu Italů a Francouzů, kteří bojují o konečné vítězství, ale také z pohledu českých jezdců závěrečný sobotní motokros. Rozhodně bude mít skvělou atmosféru, protože kolem písečné trati v centru Šestidenní vyrostli velké tribuny. Pořadatelé tedy počítají s velkou návštěvou a jak se temperamentní Chilané projevují na trati už teď, bude to hodně bouřlivé.
 Čeští reprezentanti zvládli pátek bez větších problémů, i když opět se měnily spojky. David Čadek to ale před startem zvládl bezchybně a hlavně včas. V cíli si proto pochvaloval: „Konečně jsem si dnes po dvou dnech práce mohl zazávodit. Jelo se mi v pohodě, i když trať byla opět hodně rozbitá. Zkušenosti s výměnou spojky se mi ale ještě zítra budou hodit, protože si to ráno počtvrté a zřejmě už naposledy vyzkouším...“ Jinak byla na všech členech Trophy týmu i juniorského kvarteta v pátek znát už velká únava a úleva z toho, že už je čeká jen závěrečný motokros. „Dnes se mi jelo opět špatně, motocykl, i když jsme doplnili olej do přední vidlice, příliš netlumil, byla to perná práce v kamení, a tak se mi ani moc nedařilo na měřených úsecích,“ říkal posmutněle nováček Trophy týmu Tomáš Dokoupil. Své si ale užil i zkušený Zdeněk Gottvald: „Tolikrát jako dnes jsem snad nikdy nespadl.“ Ani Jan Zaremba dnes příliš nesršel svým tradičním úsměvem. „Pět dnů na tomto „malém Dakaru“ mě stálo hodně sil, uvidíme, jak se mi bude dařit v sobotu. Chtěl bych se vytáhnout, ale strašně bude záležet na startu.“ Na závěrečný písek se ale docela těší Michal Kadleček: „To je pravda, na písku se mi tady jede docela dobře. Horší je to v kamení.“
 Juniorský tým si po pátku zřejmě polepší o jedno místo, protože zatím pátý německý tým pravděpodobně nastoupí do závěrečného motokrosu jen ve dvou. „Dnes si myslím, že to bylo dobré, ani jednou jsem nespadl, na tak tvrdé trati se ale pospíchá velice těžko,“ řekl Martin Kuklík, který společně s Tomášem Loukotou patří k nejrychlejším z českých mladíků. Z favoritů měl starosti francouzský tým, v němž se zpožďoval Julien Dubak, ale i kdyby tento jezdec skončil, Francouzi pojedou stále ve třech a zůstanou jediným konkurentem dosud suverénním Španělům.
 V klubové soutěži drží stále první místo španělská trojice Guerrero, Galindo a Agra, která se po čtvrtém dnu vzdálila slovenským mladíkům z Young týmu (Novosad, Dozsa, Králik) už na více než deset minut. Nezrychlili ani zkušení matadoři Katriňák, Matoška, Jakeš, který zaostávají na třetím místě za vedoucími Španěly už bezmála šestnáct minut. Trio celku Topservis – Batex Motoklub Jiřetín (Klimeš, M. Gottvald, Poslední) drží šesté místo.


Oficiální výsledky po čtvrtém dnu.

Juniorská trofej: 1. Španělsko 14:21,06, 2. Francie - 4:04,87, 3. Austrálie - 13:17,11 … 10. Česká republika – 28:23,07

Klubová soutěž: 1. Club RFME 6:50,71, 2. Slovakia Young Team - 10:36,01, 3. Slovakia Team - 15:55,62, 6. Top Servis – Batex Motoklub Jiřetín - 24:52,01.

Neoficiální výsledky po čtvrtém dni

Světová trofej: 1. Itálie 17:45,12, 2. Francie -3:20,78, 3. Švédsko – 12:34,25, 4. Nizozemí – 25:05,52, 5. Velká Británie – 25:43,56, 6. Austrálie – 32:06,59 … 10. Česká republika – 44:29,05

Tiskový servis české reprezentace
Karel Malina a Ivo Helikar<<< zpět na seznam aktualit

 

© 2006 vasereklama.com